Metropoliit Stefanus ignoreeris Yana Toomi büroo arupärimist

19/11/2019

Käesoleva aasta 18. juunil saatis Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroo arupärimise Eesti Apostliku Õigeusu Kiriku Tallinna ja kogu Eesti metropoliit Stefanusele, et edastada valgamaalaste südamevalu ning saada vastust.  

Euroopa Parlamendi valimiste eel külastas EP saadik Yana Toom ka Valga linna, kus tal olid mitmed kohtumised elanikega. Muuseas avaldasid nad muret seoses Eesti Apostliku-Õigeusu Kirikule kuuluvate Laatre ja Laanemetsa kirikuhoonete seisukorraga.

Inimesed on meeleheitel, sest kirikuhooned on kasimata ning juba väga varsti võivad kõlbmatuks muutuda. Laanemetsa Peeter-Pauli koguduses olevat rahvas isegi raha kogunud, et kiriku katus korda teha, kuid seda millegipärast ei juhtunud ja raha anti inimestele tagasi.

Kui õigeusu kirikuhooned Eestis „jagati“ omal ajal Eesti Apostliku-Õigeusu Kiriku ja Moskva Patriarhaadi Eesti Õigeusu Kiriku vahel, siis oli ilmselt selge, et iga Kirik peab nende eest ka hoolt kandma. Kas Eestis on ka teisi Eesti Apostliku-Õigeusu Kirikule kuuluvaid hooneid, mis on halvas seisus? Ja millal võib oodata Laatre ja Laanemetsa kirikuhoonete remonti?

Vastus

18. juunist on palju vett merre voolanud. Oli tehtud mitu telefonikõnet kirikukeskusesse, kus lubati, et vastus ilmtingimata tuleb. 4. novembril saatis büroo arupärimise metropoliit Stefanusele korduvalt.

Kõigile jõupingutustele vaatamata vastus jäigi tulemata.