Yana Toom saatis veteranidele postkaardid: õnnitlen Suure Võidu 75. aastapäeva puhul!

09/05/2020

Õnnitlen Suure Võidu 75. aastapäeva puhul! Tervist Teile, helgeid päevi! Ja ärge kuulake neid, kel meeldib ajalugu ümber hinnata! Nad ei tee väärtusetuks ei Teie kangelastegu, ei Teie panust Euroopa rahulikku ellu,” sellised postkaardid saatis eurosaadik Yana Toom 9. maiks 285-le täna Eestis elavale Suure Isamaasõja veteranile.

„See on imeline – selline tervitus Eesti poliitikult,“ helistas Yana Toomi Eesti büroosse ühe adressaadi abikaasa Leida Kamarik. „Minu mees Karl Kamarik saab varsti 95. Osales sõjas “valel poolel”. Meie riigis selliseid inimesi eelistatakse mitte märgata. Aga milles nad süüdi on?! Nii et sügav kummardus Yanale.”

“Kui ajaloos on pöördepunkte, siis 9. mai 1945 on üks neist. Ilma võitu Natsi-Saksamaa üle ei oleks midagi sellest, mis määratleb täna meie maailma. Veelgi enam – ka nende maailma, kes usinasti üritab süüdistada Teise maailmasõja puhkemises Nõukogude Liitu. Jah, võib nautida kohutava hinnaga saavutatud võidu vilju, plaanikindlalt vähendades selle tähendust. Aga võib mäletada ja olla tänulik,“ ütles Yana Toom.