Yana Toomi büroo aitab ettevõtjal toiduaineid abivajajatele üle anda

24/03/2020

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom ja tema Eesti büroo on laiendanud kampaaniat, et aidata koronaviiruse ja epideemia tagajärgede suhtes kõige haavatavamaid inimesi. 24. märtsil andis pealinna Sadamarketi kaubanduskeskuse ühe kaupluse omanik büroole üle umbes 40 kg vorsti ja sinki, mida toimetati Tuulemaa 6 asuvasse sotsiaalmajja.

"Kuna Sadamarket suleti, sattusime raskesse olukorda," ütles poe perenaine, kes ei soovinud oma nime avalikkusele avaldada. "Tooteid, mida müüme, piirab range säilivusaeg ning millal müük jätkub, pole teada. Teades, et Yana Toom tegeleb juba sellise "toiduteemaga", otsustasime võtta ühendust tema bürooga, et see viiks meie kauba ära ning jagaks abivajajatele. Igas mõttes on see õigem kui hiljem minema visata."

"Mõni päev tagasi jagasime toidupakke 70 pealinna veteranile. Nemad ja nende lähedased saavad vähemalt mõnda aega poodlemisel end nakkusohtu mitte seada. Mul on väga hea meel, et aktsioon sai sellise jätku ja - suur tänu sellele vastutulelikule ettevõtjale ning vabatahtlikule Evgeni Tammele," märkis Toom.

Tema sõnul jätkub toidu ostmine ja kohaletoimetamine epideemia lõpuni.

Foto: Evgeni Tamme