Kaitsta viiruse eest: Tallinna veteranid said Yana Toomilt toidupakke

20/03/2020

“Kui iga töövõimeline Eesti elanik kaitseb vähemalt ühte eakat inimest mitme poodide külastuse eest, võime öelda, et oleme koroonaviiruse rünnakute vastu õigel teel,” ütles Euroopa Parlamendi liige Yana Toom. Ta ostis 69 toidupakki ning korraldas nende kohaletoimetamise pealinna veteranidele.

Igas pakis on toiduained ja esmatarbekaubad, kokku üle kahekümne nimetuse: köögiviljad, piima-, liha-, kala- ja makarontooted jne.

“Pandeemia on viinud meie riigis erakorralise olukorra kehtestamiseni. Kõige raskem on selles situatsioonis vanemate inimeste elu, kuna nad on viiruse suhtes kõige haavatavamad ning kuna sel põhjusel ei soovitata neil kodust lahkuda. Kuid kõik vajaliku saab ju neile tuua. Nõrgemaid tuleb sellisel ajal toetada erilisel viisil,” lisas Toom.

“Ise olen kahjuks karantiinis, seepärast ei saa vabatahtlik olla. Aga väga lahe on sotsiaalvõrgustikes lugeda, et üha rohkem inimesi soovivad abistada eakaid, on aktiivsed nii korteriühistute kui ka mikrorajoonide tasandil. Nii et püüan mitte maha jääda,” märkis eurosaadik.

Pakide jagamine kestab Toomi sõnul pandeemia lõpuni. Järgmine taoline aktsioon toimub 10. aprillil.

Pildil: Niina Pavlova kingitusega.

Foto: Svetlana Aleksejeva