Tasuta juriidilist nõustamist EP liikme Yana Toomi Eesti büroos said nelja aasta jooksul 4100 inimest

22/05/2019

Järjekordne tasuta juriidiliste konsultatsioonide hooaeg Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroos lõpes nõustamisega Aseris. Konsultatsioone viiakse läbi alates jaanuarist 2015 koostöös Inimõiguste Teabekeskuse juristidega Jelena Karžetskaja ja Jelena Ežovaga.   

Septembris 2018 – mais 2019 juristi vastuvõtul käisid 303 inimest, büroo nõunikud konsulteerisid ligi 750 inimest. Rohkem kui nelja aasta jooksul on tasuta õigusabi saanud enam kui 4000 inimest. Nõustamine on toimunud ka Haapsalus, Jõhvis, Kohtla-Järvel, Narvas, Narva-Jõesuus, Paldiskis, Pärnus, Sillamäel. Paralleelselt juristide vastuvõtuga korraldas büroo ka võlanõustaja tasuta nõustamist.

„Konsulteerisime kõigil teemadel välja arvatud kriminaalõigus. Eraldi reana käis läbi välismaal elavate Eesti perede teema. Meil õnnestus abistada peresid, kelle lapsed sündisid seal ning olid ühel või teisel põhjusel emalt-isalt ära võetud,“ rääkis büroo nõunik Margarita Kornõševa.

Juristide nõuannete alusel olid jaanuarist 2015 ette valmistatud 72 materjali samanimelise rubriigi jaoks, mis on ajalehes „Stolitsa“ üks populaarsemaid, ning kahes keeles Yana Toomi kodulehekülje (yanatoom.ee) jaoks.

„Ilma vale tagasihoidlikkuseta ütleksin, et idee alustada tasuta õigusnõustamist minu Tallinna kontoris ja korrapäraselt kohapealseid konsultatsioone osutus väga produktiivseks,” ütles Yana Toom. „Seadusetus tuleneb sageli seaduste teadmatusest, mistõttu sellised konsultatsioonid ei aita mitte ainult kaasa, vaid ka valgustavad, võimaldades inimestel tõesti oma õigusi ühes või teises valdkonnas tõepoolest kaitsta.”

Eurosaadiku sõnul andsid konsultatsioonid suurepärase tagasiside, mis tõi kaasa muuseas ka edukad seadusandlikud algatused.

Yana Toom märkis, et kui ta Euroopa Parlamenti uuesti valitakse (valimised toimuvad 26. mail), siis septembris tasuta juriidilised konsultatsioonid jätkuvad.

Vahepeal otsige infot koduleheküljel www.yanatoom.ee

Foto: Kai Stachowiak / publicdomainpictures.net (CCO 1.0)