Yana Toom: kõigepealt peame lõpetama rääkimise "nende" integreerimisest "meie sekka"

08/02/2019

Neljapäeval, 7. veebruaril osales Euroopa Parlamendi liige Yana Toom ERR ingliskeelses debatis.

Tervishoiu ja vaimuhaiguste teemat kommenteerides pööras Euroopa Parlamendi liige tähelepanu perevägivalla vastu võitlemise tähtsusele: „See on paljude probleemide allikas, sealhulgas vaimsed häired. Me peaksime vastu võtma koduvägivalla vastu suunatud seaduse, nagu leedukad tegid, - see ei lahenda küll kõiki probleeme, kuid see aitab oluliselt kaasa." Lisaks märkis Toom, et me ei tohiks unustada rahvastiku vananemist: „Täna on meil üle 17% üle 65-aastaseid inimesi ja varsti on neid 25%. Nad vajavad spetsiaalset tervishoidu, me peame koolitama rohkem geriaatreid. "

Arutati ka diskrimineerimise teemat: mida peaks Eesti tegema, et võidelda diskrimineerimisega kõikide vähemuste, samuti pagulaste ja sisserändajate suhtes? „Loomulikult peame ratifitseerima kodakondsusetuse vähendamise konventsiooni,“ vastas Yana Toom. “Loomulikult peame jätma vanematele võimaluse valida oma laste õppekeel. Kuid ennekõike peame lõpetama rääkimise "nende" integreerimisest "meie sekka". Me kõik oleme siin - "meie." Me kõik oleme eestlased, ja ei ole oluline, millist keelt me räägime."

Lisaks Yana Toomile osalesid aruteludes Riina Sikkut (Sotsiaaldemokraatlik Erakond), Keit Pentus-Rosimannus (Reformierakond), Eva-Liisa Luhamets (“Isamaa”) ja Liina Normet (“Eesti 200”). Debatti modereeris Aili Vahtla.

Täies mahus debatti saab näha siin.