Toom, Padar ja teised Euroopa Parlamendi liikmed paluvad britte jääda  

15/01/2019

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom (Keskerakond) on üks 129 Euroopa Parlamendi saadikust, kes on andnud oma allkirja Ühendkuningriigi rahvale adresseeritud kirjale, kus neil palutakse Brexiti otsus üle vaadata.

Kiri, millele kirjutasid alla Euroopa Parlamendi liikmed erinevatest riikidest ja parteidest (konservatiivid, liberaalid, sotsialistid, rohelised), kutsub üles "ära hoidma Brexiti katastroofi". Kirja idee kuulub Austria parlamendiliikmele. Eesti saadikutest allkirjastasid seda Yana Toom ja Ivari Padar.

Euroopa Parlamendi liikmed kirjutavad: „Me ei taha teie siseasjadesse sekkuda, kuid me ei saa jätta tähele panemata, et küsitluste kohaselt kasvab nende valijate arv, kes soovivad Brexiti otsuse ülevaatamist. Täna on selge, et Brexit erineb oluliselt kolm aastat tagasi Euroopa Liidust lahkumise kampaania ajal antud lubadustest... Me palume teil Euroopa Liidust lahkumise otsus üle vaadata uue põlvkonna, Briti ja Euroopa noorte huvides, kes kaotavad võimaluse elada, armastada ja töötada üheskoos. Brexit nõrgestab meid kõiki. Me tahame, et te jääksite. Koos saame luua tugevama Euroopa.”

„Teine Brexiti referendum ei ole väga realistlik stsenaarium, kuid see on siiski võimalik,” kommenteerib Yana Toom. „Ja see on vajalik mitte ainult neile, vaid ka meile: on selge, et ühel või teisel viisil kahjustab Brexit meie kaasmaalasi, kes elavad, õpivad ja töötavad Ühendkuningriigis. Ma rääkisin hiljuti leiboristidega - nad usuvad, et protsessi saab veel tagasi pöörata. Üha enam britte soovivad uuesti hääletada. Seetõttu, kui kolleegid palusid mul algatust toetada, andsin oma allkirja. Kui see kiri veidigi aitab, on see väga hea.”