Yana Toom sihib europarlamendi valimistel Keskerakonna esinumbri kohta

20/12/2018

Euroopa Parlamendi saadik Yana Toom tahab tuleva aasta mais toimuvatel europarlamendi valimistel olla Keskerakonna esinumber, vahendab err.ee.

"Jah, mul on selline ambitsioon," kinnitas Toom ERR-i venekeelsele portaalile."Arvan, et Keskerakond võidab riigikogu valimised ja Jüri Ratas saab peaministrina jätkata ega kandideeri Euroopa Parlamenti. Lõpliku otsuse, kes on nimekirjas ja millisel kohal, teeb aga partei, mitte mina."

Asjaolu, et Reformierakond juba praegu oma europarlamendi kandidaatide nimekirjaga välja tuli, näitab Toomi hinnangul, et nad on end parlamendivalimistel juba kaotajaks tunnistanud.

"Kui Reformierakonnas käis europarlamendi nimekirja pääsemise nimel võitlus, siis keskerakondlastel seda pole. Jah, teatav konkurents muidugi on, aga ei saa öelda, et see oleks karm," lisas ta.

Jüri Ratas lubas europarlamendi valimistest rääkida järgmise aasta alguses, praegu aga kinnitas ta vaid seda, et osaleb riigikogu valimistel, kus ta on Keskerakonna esinumber suurimas valimisringkonnas, Harju- ja Raplamaal.

Eelmistel europarlamendi valimistel oli Yana Toom Keskerakonna valimisnimekirjas viimasel ehk 12. kohal, kuid kogus erakonna suurima häältesaagi - 25 251 häält, millega ületas ka toonase esimehe Edgar Savisaare valimistulemust.