"Ekstsentrilise miljardäri ähvardused ELile on muutumas enam kui reaalseteks"

30/01/2018

"Ma ei suutnud leida Eesti meedias ametlikke kommentaare seoses Trumpi avaldustega Davosis. Väga kahju," kirjutab oma FBis Euroopa Parlamendi liige Yana Toom. 

"USA  - nagu kombeks arvata, meie peamise liitlase – juht tõi lõplikult välja oma ettekujutused  õiglasest maailmakorraldusest. Need meenutavad väga seda, mis on kirjas tema äritehingute kunsti käsitlevas raamatus. Inimesed (tavaliselt “ebameeldivad”) varem või hiljem (tihtipeale surve all) tunnetasid seal, kui palju eksisid, ning asusid tegema seda, mis võimaldas härra Trumpil oma heaolu kasvatada.

Trump saabus Davosi – globalistide kokkutulekule – kui kaupleja, kes ülistab oma kauba voorusi: Ameerika on tõusuteel, investeerige Ameerikasse! Kui Ameerika kasvab - kasvab kogu maailm! Aga kõik pöörasid tähelepanu pigem sellele, et Trump ähvardas pahasid riike, mis rikuvad kaubanduseeskirju, s.t. kauplevad paremini, kui USA. Ja see pole üksnes Hiina: intervjuust Briti meediale selgus, et väga pahaks poisiks Trump peab ka ELi.

Paralleelselt lubab Trump kullamägesid Suurbritanniale, kiites teda EList põgenemise "õige otsuse" eest.  Trumpi ähvardusi "lahendada" Euroopa ja Ameerika vahelise kaubanduse probleemi võeti Brüsselis tõsiselt, kuna ainus mehhanism, millesse ilmselt usub Trump, need on  keelustavad tollimaksud, s.t. normaalse rahvusvahelise kaubanduse lõpp. Mitte kõige õilsama ettekäände abil ameeriklased peaaegu kehtestasid hiljuti 292% tollimaksu Kanada Bombardier lennukitele.

Ekstsentrilise miljardäri ähvardused ELile on muutumas enam kui reaalseteks."