Yana Toom pöördus Euroopa Komisjoni presidendi poole palvega hinnata Ansipi käitumist

11/08/2017

Euroopa Parlamendi liige (ALDE) keskerakondlane Yana Toom saatis 10.augustil  Euroopa Komisjoni presidendile Jean-Claude Junckerile kirja palvega hinnata Euroopa Komisjoni asepresidendi Andrus Ansipi käitumist.  

Toom peab silmas Ansipi intervjuud, mis oli avaldatud 4.augustil ajalehe Postimees veebiväljaandes ning sisaldab avaldusi, mis EP liikme arvates ei ole  Euroopa Komisjoni liikme käitumiskoodeksiga kooskõlas. “Kahjuks pole see  esimene juhus, kui volinik Ansip sekkub Eesti poliitikasse, praegust võimu kritiseerides,” märgib Yana Toom.

Ta tuletab meelde, et Reformierakond, mille liige Andrus Ansip on ja mis ligi  20 aastat oli valitsuskoalitsioonis, on nüüd opositsioonis. Oktoobrikuu kohalikud valimised Eestis muutuvad Toomi arvates väga pingelisteks ja mainitud intervjuus alustas volinik Ansip sisuliselt agiteerimist, kritiseerides praegust valitsust ja valitsevat erakonda.

“Euroopa Komisjoni liikme käitumiskoodeks sätestab selgelt, et volinik peab hoiduma avalikke avalduste tegemisest poliitilise erakonna nimel. Kuid volinik Ansip teeb avaldusi selle kohta, et Reformierakond valitses riiki paremini ja et tal on kurb vaadata, kuidas riiki nüüd valitsetakse,” kirjutab Yana Toom.

Tema sõnul kui volinik Ansip tahab mängida Reformierakonna valimiskampaanias aktiivset rolli, peab ta järgima voliniku käitumiskoodeksit, sõltumatuse põhimõttet ning enne kohalikke valimisi Eestis oma tegevusi  Euroopa komisjonis peatama.