Väikse Aurelia ema palub taas abi

02/06/2017

Eelmise aasta detsembrikuust, kui Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi koduleheküljel ilmus kirjutis “Aidakem väikest Aureliat!“, mida kandis edasi ka sotsiaalvõrgustik, jõudis tüdruku arvele tema ema Elika Küpar’i sõnul üle 4500 EUR.  Kuid ees on veel pikk rehabilitatsioon (laps ei käi), seepärast loodab ema taaskord heade inimeste abile. 

Elika Küpar kirjutas Yana Toomile: „Pöördusin teie ning paljude teiste Eesti inimeste poole juba ka eelmise aasta lõpus - soovin siiralt aidata enda 5-aastast tütart, kes sai sünnituse käigus ulatusliku ajukahjustuse. Teie olite üks vähestest, kes meie käekäigu vastu huvi tundis, ning kes meie abipalvet ka jagas. Aitäh!

Ehk on mingi aeg riigis olukord juba sedavõrd parem, et abivajajatele pakutakse teenuseid vastavalt vajadusele tasuta, kuid esialgu… ADELI taastusraviarsti Riina Kallaste sõnad olid õiged: meie Aureliale ei piisa hajutatud tegevusest, tuleb aktiivsemaid perioode rohkem tekitada. Sama on kirjas ka Aurelia rehabilitatasiooniplaanis (2-3 korda nädalas füsiot, 2-3 korda nädalas tegevusteraapiat, eripedagoogi teenust 1-2 korda nädalas). Reaalselt annab riik aga aasta jooksul 20 füsiotundi, 20 eripedagoogi tundi ja vaid 12 loovterapeudi tundi.”

Tänu annetustele on ema saanud Aureliale lisateraapiaid osta tervelt pool aastat – kord nädalas massaaži ning kord nädalas füsioteraapiat.

„Lihtsalt mainin ära ka selle, et suuremad kulutused on mul olemas arvetena ning ülekanded näha (need on siis Rootsi terapeudi arved ning arvete ülekanded, 732 EUR pluss lisakulud keskmiselt 40 EUR ja selliseid ülekandeid on hetkeks juba tehtud neli). Ja kodused teraapiad käivad meil sularahas. Lisaks olen ma võidelnud teenuste eest lasteaias (näiteks ujumine jäeti alles 1 kord nädalas); olen küsinud abi/toetust ja mõistmist Nõmme sotsiaalist (kahjuks endiselt tulutult),” räägib tüdruku ema.

“Nüüd aga oleme perega jälle selles punktis, kus on valida: kas loobumine või otsida jälle heade inimeste abi. Ärge pange seda pahaks - mõnikord paneb elu selliste valikute ette ja tuleb talitada sisetunde või südamehääle järgi. Pealegi, olles töötu (kahe väikese lapse emana ei ole ma teatavasti väga ahvatlev töötaja) tunnengi just endal suurt kohustust võidelda tütre Aurelia nimel – võidelda nii nagu oskan,” lausub Elika.

Kui ka teie soovite, et Aurelia saaks võimaluse jätkata samas mahus teraapiatega, või soovite toetada abivahendi ostu, saate teha annetuse Aurelia kontole, selgitusse võib panna lihtsalt ABI:

SELLIOV AURELIA  

EE121010011618459226

AS SEB Pank SWIFT kood (BIC): EEUHEE2X

“Oleme tänulikud iga ülekande eest!  Ja sama tänulikud oleme ka abipalve jagamise eest. Aurelia ise usub endiselt, et hakkab just 7-aastaselt kõndima.  Unistage koos meiega suurelt!” ei kaota Elika Küpar optimismi.