"Olukorrast riigis": Keskerakond tegi vea, et ei teinud Yana Toomist aseesimeest

07/11/2016

Raadio 2 saates "Olukorrast riigis" leidsid saatejuhid Andrus Karnau ja Ahto Lobjakas, et Keskerakond tegi vea, et ei teinud Yana Toomist üht erakonna aseesimeestest, vahendab ERR Uudised.

Lobjakas märkis, et Keskerakonna laupäevase kongressi puhul oli näha Yana Toomi väga tugevat tulekut poliitilisele skeenele.

"Me näeme siin esimest pääsukest vene poliitikute seas, kellel on tõesti üleriigiline haare," ütles ta.

Lobjaka hinnangul tegi Jüri Ratas vea, et ta ei teinud Toomist üht partei aseesimeestest.

"Praegu on Keskerakond astunud esimese pika sammu selles suunas, et ühel hetkel tekib meil siia üks vene partei ja võrreldes nendega, kes seda juhtima hakkavad, on Yana Toom ikka üks väga mõõdukas poliitik," leidis ta.

Edgar Savisaare tuleviku osas märkis Karnau, et teadaolevalt on Keskerakond lubanud hüvitada tema elamiskulusid, kindlustama talle liikumiseks bussi ja Jüri Ratase kinnitusel on erakond valmis teatud piirini hüvitama tema kohtukulusid.

"Mis piirini, seda pole täpsustatud," nentis Karnau.

Karnau sõnul lubati Edgar Savisaarele auesimehe positsiooni, kuid pärast kongressi seda pole, sest uue põhikirja järgi saab selle anda volikogu.

"Nüüd on hetk, kus minnakse tõenäoliselt Edgar Savisaarega läbirääkimisi pidama ja kui need on edukad, siis mõne aja pärast me kuuleme seda tulemust, et volikogu annab Savisaarele auesimehe tiitli," märkis Karnau.