Yana Toom Ringvaates: küsimus pole erakonna juhtimisstiilis, on maailmavaateline konflikt

01/11/2016

Keskerakonna esimeheks kandideeriv eurosaadik Yana Toom ütles, et Keskerakonna laupäevasel kongressil on küsimuse all eelkõige maailmavaade, mitte partei juhtimisstiil või rahaasjad.

"Erakonnas on maailmavaateline konflikt. On vaja selgelt ära määratleda, et tegelikult me ei räägi pelgalt rahast, korruptsioonikahtlustustest või garantiikirjadest - me räägime ikka ideoloogiast," ütles Toom intervjuus "Ringvaatele" (VIDEO).

Küsimusele, kas Edgar Savisaare aeg on möödas, vastas Toom eitavalt. "Usun, et ei ole. Aga Edgar kahtlemata vajab teatud pausi, aega, et taastuda ja jõudu koguda."

Toom kinnitas, et ta ise läheb kongressil lõpuni ega kellegi kasuks oma kandidatuurist ei loobu. "Tänase seisuga on veendumus olemas, et ma lähen lõpuni ja vastaskandidaat on Jüri Ratas," lausus partei praegune aseesimees Toom.

Toom ütles, et Savisaarega kohtus ta viimati esmaspäeva õhtul. Kohtumise sisu ta ei kommenteerinud. "Huvitavaid asju rääkis Eesti poliitikast. Ma ei hakka avaldama meie läbirääkimiste sisu meedias," märkis eurosaadik.