2. juunil toimub debatt "Kas Euroopa Liit kaitseb oma rahvusvähemusi?"

30/05/2016

Euroopa Parlamendi liige Yana Toom ALDE fraktsiooni toel kutsub Teid debatile teemal "Kas Euroopa Liit kaitseb oma rahvusvähemusi?"

Debatt toimub neljapäeval, 2. juunil Tallinna Ülikooli Tallinna saalis (Mare maja, Uus-Sadama 5).

Registreerimine algab kl 9.30, esinejad alustavad kl 10.

Avaliku debati raames esinevad neli Euroopa Parlamendi saadikut: Yana Toom (Eesti), Ilhan Kyuchyk (Bulgaaria), Andrejs Mamikins (Läti), Nils Torvalds (Soome).

Kõik debati külastajad saavad debatist osa võtta, esitades esinejatele küsimuse arutelu teemal. Kõik esinemised ja küsimused saalist tõlgitakse sünkroonselt kolme keelde (eesti, inglise, vene). Ürituse kava kolmes keeles kirja manuses.

Sissepääs üritusele tasuta.

Ürituse kava

Kas Euroopa Liit kaitseb oma rahvusvähemusi?

Euroopa Parlamendi liikmete debatt

2. juuni 2016, Tallinna Ülikooli Tallinna saal (Uus-Sadama 5)

Osalejad: Euroopa Parlamendi liikmed Yana Toom (Eesti), Nils Torvalds (Soome), Andrejs Mamikins (Läti), Ilhan Kyuchyuk (Bulgaaria)

Arutelu toimub sünkroontõlkega kolme keelde (eesti, inglise, vene).

Kava

9:30                             Registreerumine, tervituskohv.

10:00                           Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi avakõne.

10:10 – 11:40              Debati 1. osa. ELi laienemine: kas vähemuste olukorras on olnud mingeid positiivseid muutusi? Moderaator Yana Toom.

Arutelu teemad: Võrdsus kui üks Euroopa võtmeteemadest, koos demokraatia, inim- ja vähemusõigustega jms. Mis trendid on olnud liikmesriikides ja ELis enne ja pärast ELi laienemist 1995., 2004. ja 2007. aastatel? Kas on uued väljakutsed, nt seotud pagulaskriisi, islami terrorismi, Venemaaga suhete halvenemisega jne?

11.40 - 12.20               Kohvipaus.

12.20 - 13.50               Debati 2. osa. Võrdsus poliitilises elus: kas vähemusrahvuse esindajast saaks liikmesriigi või ELi juhiks?

Arutelu teemad: Vähemused liikmesriikide ja ELi poliitilises eliidis: mis trendid on? Kas nende poliitilises elus osalemiseks on olemas mingid õiguslikud takistused? Kas liikmesriikides on olemas mingid rahvuslikud või vähemuskesksed parteid? Mis on nende perspektiivid?

14.00 - 14.30               Esinejate pressikonverents.