Yana Toomi Eesti büroo lõpetab tasuta juriidiliste konsultatsioonide hooaja väljasõidukonsultatsioonidega Narvas

17/05/2016

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroos lõppes järjekordne tasuta juriidiliste konsultatsioonide hooaeg. Konsulteerisid tavapäraselt Inimõiguste Teabekeskuse juristid Jelena Ježova ja Jelena Karžetskaja.

“Kui Yana Toom pöördus meie poole palvega aidata tasuta konsultatsioonide  korraldamisel, meil ei tekkinud  vähematki kahtlust - nõustuda või mitte. Muidugi, jah,”  kommenteeris Inimõiguste Teabekeskuse direktor Aleksei Semjonov. “Mitte üksnes seetõttu, et see oleks lisateenistus. Ja mitte sellepärast, et see töö on meile teada. Vaid sellepärast, et ei saa liidrit abita jätta.”

Semjonovi sõnul on Yana Toom tõeline liider: „Mitte see, kes kõige rohkem esineb või kamandab. Vaid see, kes teistest rohkem töötab ja teeb. Ühesõnaga, oma missiooni tunnetab. Ka meil on missioon – temaga ja kolleegidega tema büroost ühine. Tundub, et ei valmistanud teineteisele pettumust.“

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi büroo on pakkunud tasuta juriidilist nõustamist alates jaanuarist 2015. Selle aja jooksul on kvalifitseeritud juristide abi saanud umbes 900 inimest vastuvõtul nii Tallinnas kui ka väljasõidukonsultatsioonidel Kohtla-Järvel, Narvas, Jõhvis, Narva-Jõesuus, Haapsalus ja Pärnus.

Kõige populaarsemad teemad, millega kliendid pöördusid juristide poole, puudutasid perekonna- ja tööõigust, kohtutäiturite ja inkassofirmade tegevust,  pensioniarvestust, alimentide sissenõudmist, vara pärimist ja ümberregistreerimist, makse. Võlgade teema oli nii päevakajaline (eriti sellistes probleemsetes regioonides, nagu Ida-Virumaa), et paralleelselt juristide vastuvõtuga korraldas büroo ka võlanõustaja tasuta nõustamist.

Selle hooaja viimased juristide väljasõidukonsultatsioonid toimuvad 20. ja 21. mail Narvas, Geneva Kultuurikeskuses (Võidu 2). 20. mail toimub nõustamine kell 14:00-19:00, 21.mail - 10:00-15:00. Vajalik on eelregistreerimine. Registreeruda saab tel. 672 0311 teisipäeval, 17.mail, kell 9:00-14:00.

Tasuta juriidilised konsultatsioonid Yana Toomi pealinna büroos jätkuvad sügisel.