Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroos saab taas tasuta õigusabi

07/09/2015

Neljapäeval, 10. septembril algab Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroos tasuta õiguskonsultatsioonide uus hooaeg. Eelmine hooaeg näitas erakordset huvi sellise tasuta teenuse vastu: 2015. aasta jaanuarist maini on tasuta juriidilisel nõustamisel käinud ligi 300 inimest, kolmandik neist – väljasõidukonsultatsioonidel Narvas ja Kohtla-Järvel.

Toom kommenteerib oma algatust: "Ajakirjaniku ja poliitikuna olen ma mitu aastat silmitsi olukorraga, et inimesed pöörduvad minu poole abi saamiseks, kuid tihtilugu on probleemi lahendamiseks vaja ka kvalifitseeritud juristi soovitusi. Arvestades seda, kuivõrd raskendatud on meie riigis professionaalse õigusabi saamine  –  raha või keeleoskuse puudumisel, aga ka elukoha geograafilise asukoha tõttu, - siis tundus tasuta õiguskonsultatsioonide korraldamine loogiline lahendus.  Juba palju aastaid teen koostööd  Inimõiguste Teabekeskuse juristidega, kes võtavad nüüd inimesi vastu ka minu Eesti büroos, ja tean täpselt, et "Inimõiguste Teabekeskuse jurist" – see on kvaliteedi mark."

Tasuta õiguskonsultatsioonid toimuvad Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroos igal neljapäeval kella 9:00 kuni 12:00 ning 15:00 kuni 17:00. Vajalik on eelregistreerimine. Registreeruda saab telefonil 672 0311 esmaspäeviti kella 9:00 kuni 12:00. Kindlasti palume teatada, kui miski takistab konsultatsioonile tulekut. Sellisel juhul saab vabanenud aegu pakkuda teistele huvilistele.

Tasuta õiguskonsultatsiooni kestvus on 30 minutit.

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroo asub aadressil: Šveitsi Maja,  Roosikrantsi 11, Tallinn.

Foto: Kai Stachowiak / publicdomainpictures.net (CCO 1.0)