Yana Toom Vao pagulaskeskuse süütamisest: olen nõus Ilvesega – häbi on. Aga pigem peeglisse vaadates, kui mõeldes rahvusvahelisele imidžile!

03/09/2015

Keskerakondlasest europarlamendi saadik Yana Toom kirjutab Facebookis Vao pagulaskeskuse süütamise kohta arvamust avaldades, et liialt palju mõeldakse, milline kuvand jääb Eestist välismaailmale. "Mis argument see üldse on, kui tegemist on inimeludega?" küsib Toom.

"Vao põgenikekeskuse süütamisele pidid vajalikuks reageerida paljud poliitikud, kelle hukkamõistvat positsiooni ma mõistagi üheselt jagan. Küll aga riivab kõrva see argument, et taolised asjad õõnestavad Eesti riigi rahvusvahelist imidžit. Mis argument see üldse on, kui tegemist on inimeludega? Miks me iga kord esimese asjana mõtleme, kuidas asi välja näeb? See ongi meie poliitika peamine dilemma – kas olla või näida," märgib Toom oma postituses.

"Pealegi, kui te loote mingisugust kuvandit, mis tegelikkuses ei vasta tõele, peab olema valmis ka selleks, et ühel päeval ta lihtsalt laguneb. Meie ühiskonnas on võõraviha, ja ka meie poliitiline eliit pole tolerantsuse musternäide kunagi olnud," jätkab ta.

"Muidugi tuleb süüdlased leida ja karistada, aga veel enne seda oli vaja korraldada Vao keskuses korralik valve, mida pole seni tehtud. Kuu aega tagasi töötas seal üks vanemaealine turvamees, ja see ongi kõik. Kas tõesti ei osatud ette näha, kuidas võivad asjad minna, arvestades seda porilainet, mida me viimastel kuudel näeme? Kas Madissoni "dokfilm" või Kaitseliidu pressiesindaja sõnavõtt ei andnud piisavalt mõtteainet? Olen nõus Ilvesega - häbi on. Aga pigem peeglisse vaadates, kui mõeldes rahvisvahelisele imidžile."

Õhtuleht: http://www.ohtuleht.ee/692466/yana-toom-vao-pagulaskeskuse-suutamisest-olen-nous-ilvesega-habi-on-aga-pigem-peeglisse-vaadates-kui-moeldes-rahvusvahelisele-imidzile