Eurosaadiku Yana Toomi büroos saab tasuta juriidilist abi

23/01/2015

Täna, 22. jaanuaril algas Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Tallinna büroos tasuta juristide vastuvõtt. Kõige rohkem pöördumisi oli seoses pärandiõiguse ning elatisrahaga.

"Küsimused, millega kliendid täna meie poole pöördusid, olid vägagi tõsised. Ka pealtnäha kõige tavapärasem juhtum osutus lähemal vaatlusel "üllatusmunaks". Pooletunnise juriidilise konsultatsiooni ajal ei pruugi alati jõuda probleemi lõplikult lahendada, kuid kliendid saavad juhtnööre, kuidas edasi tegutseda. Ja juba see on suur võit," selgitab Elena Ježova, Inimõiguste teabekeskuse jurist, kellega Toomi büroo on sõlminud õigusabi osutamise lepingu.

"Kõik juristid, kellega me koostööd teeme, on kogenud kõrgharidusega spetsialistid. See on ülitähtis olukorras, kus juurdepääs kvaliteetsele õigusabile on piiratud inimeste madalate sissetulekute ja mõnikord ka keelebarjääri tõttu, tasuta õigusabi saab aga tihtilugu vaid juura üliõpilastelt, kes annavad konsultatsioone tööpraktika raames," kommenteerib Toom oma algatust.

Tasuta professionaalse õigusabi saamise võimalus tekitas suurt huvi ka väljaspool pealinna. Paari tunniga peale tasuta juriidiliste konsultatsioonide väljakuulutamist oli juristi vastuvõtupäev täis. Toomi büroo plaanib lähiajal laiendada tasuta õigusabi teenust ka Narva ja Kohtla-Järvele.

"Ühe vastuvõtupäeva jooksul teenindab jurist 10 inimest. Kuna huvi ja nõudlus tasuta õigusabi järele on suur, siis palume, et kõik, kes on ennast konsultatsioonile kirja pannud, kuid mingil põhjusel ei saa tulla, annaksid meile sellest teada," tuletab meelde büroojuht Oksana Talisainen.

"Näiteks, täna, juristide esimesel vastuvõtupäeval jättis üks kümnest end vastuvõtule kirja pannud inimesest tulemata. Sellest on väga kahju, sest me ei jõudnud tema aega teistele soovijatele pakkuda."

Tasuta juristide vastuvõtt Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroos toimub igal neljapäeval kella 9.00 kuni 12.00 ning kella 15.00 kuni 17.00. Vajalik on eelregistreerimine. Juristi vastuvõtule saab registreeruda esmaspäeviti kella 9.00 kuni 12.00 telefonil 672 0311.

Ühe juriidilise konsultatsiooni pikkus on 30 minutit.

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroo asub aadressil: Šveitsi Maja, Roosikrantsi tn 11, Tallinn.