Ida-Virumaale pühendatud kunstitööde loominguline konkurss

07/01/2015

Ida-Virumaad nimetatakse sageli getoks, paljud Eesti elanikud arvavad, et selles maakonnas on ohtlik, ja kardavad naabrust Venemaaga. Teisest küljest on Ida-Virumaa majanduslikust seisukohast Eesti kõige olulisem piirkond ja just nimelt Ida-Virumaa on üks neist kohtadest, mis ühendavad Euroopa Liitu ja Venemaad. Europarlamendi saadiku Yana toomi Eesti büroo kuulutab välja Ida-Virumaale pühendatud loominguliste tööde konkursi, et konkursil osalejad tooksid fotode, installatsioonide, maalide, skultuuride, video ja digitaakunsti abil esile maakonna tugevad ja nõrgad küljed, näitaksid riske ja võimalusi. Mille üle me võime uhkust tunda? Mida me peame püüdma muuta? Millised ohud ootavad meid tulevikus ja mida me peame kasutama, et edu saavutada?

Sellel konkursil osalemine pole mitte üksnes võimalus saada hinnalisi auhindu, vaid ka šanss näidata ennast kui tähelepanu väärivat loomingulist isiksust – parimad tööd pannakse välja Euroopa Parlamendi hoones Brüsselis, see aga juhib tähelepanu nii töö autorile kui Ida-Virumaale. Tegemist on noorte konkursiga, me kutsume osalema esmajoones kutsekoolide õpilasi, gümnasiste ja üliõpilasi, aga ka nende eakaaslasi.

Tööd palume saata meiliaadressil: yana.toom-office@europarl.europa.eu kuni 25. jaanuarini 2015. Kui tööd pole võimalik meiliga saata, siis palun lisage kirjale link videole või internetileheküljele, kuhu töö on üles pandud.

Konkursi tulemused avalikustatakse 7. Veebruaril Narvas, konverentsil „Ida-Virumaa – Euroopa väravad”. Sealsamas pannakse välja ka konkursil osalenud tööd. Võitjad sõidavad veel enne õppeaasta lõppu reisile Brüsselisse, saavad Euronicsi kinkekaardid ja võimaluse demonstreerida oma teoseid Euroopa Parlamendis.