Jana Toomi büroo aitas paljulapselist peret korteriga kingituseks

28/05/2024

„Nelikute sünd tõstatas küsimuse, kus me kõik ära mahume,” räägib paljulapseline tallinnlanna Irina. “Kuhu küll ei pöördunud, igal pool vaid laiutati käsi. Meist räägiti ajalehtedes, filmiti meie kohta lugusid, aga tulutult. Siis pöördusin abi saamiseks Euroopa Parlamendi liikme Jana Toomi büroo poole: kas nad võiksid aidata meil saada suuremat eluaset? Me hakkasime suhtlema ja ma veendusin, et need inimesed on tõesti hakanud meie probleemiga tegelema.” 

Perekonna kolmetoaline korter osteti järelmaksuga. Selles elavad Irina ja tema abikaasa, nende 14-aastane poeg ja neli väikest last, kes varsti saavad aastaseks ja kellele on eraldatud pisike,  vanast köögist ümber ehitatud tuba (köök viidi elutuppa). Seal on ka lemmikloomad - kass ja koer.

“Lasnamäe sotsiaalosakond lükkas meie suure munitsipaalkorteri taotluse tagasi, sest meil on oma korter. Lootust andis suhtlemine Jana Toomi bürooga. Mainisin, et kõrval asuv ühetoaline korter kuulub Pühtitsa kloostrile ja et seda oleks hea osta parema hinnaga kui kinnisvaraturul. Aga kui ma küsisin pangast lisalaenu kohta, siis keelduti mulle seda andmast. Tekkis nõiaring,” jätkab Irina.  

“Alustasime läbirääkimisi toonase Lasnamäe linnaosa vanemaga,” kommenteerib Jana Toom. - Klooster aga tegi selgeks, et kui linn eraldab talle samaväärse pinna, siis annab ta ühetoalise korteri paljulapselisele perele. Aga linnal pole selleks õiguslikku alust, nii et oli see muidugi suur rõõm, kui kloostrist helistati ja öeldi, et nad annetavad korteri ilma igasuguste tingimusteta. Te peate nõustuma, et see on haruldane suuremeelsus ja oma väärikuses hämmastav samm, eriti meie ajal. Omalt poolt tahaksin südamest tänada kloostri eestseisjat iguumenja Filaretat.“   

„Meie õnnel ei ole piire,“ tunnistab pereema. “Selles kõrvalkorteris saame lõpuks ometi teha korraliku lastetoa koos rõduga, köögis - pesuruumi, ruumi asjade ja igasuguste koristustarbete hoidmiseks. Vähem tähtis pole ka veel üks vannituba. Ei ole sõnu, et väljendada meie tänu Jana Toomile, tema büroole ja ema Filaretale.”    

Jana Toomi sõnul on kloostril tema teada põhimõtteline kokkulepe korteri kinkimiseks olemas ja nad ootavad kirjalikku kinnitust, et seda saaks vormistada uue omaniku nimele. 

Foto: perekonnaarhiiv.