Hääletuse eel saatis Euroopa Parlamendi liige Yana Toom oma kolleegidele Euroopa Parlamendis kirja, hoiatades neid kaheti mõistetava direktiivi teksti vastutustundetu ja pealiskaudse käsitlemise eest.
„Mul on väga kahju, et autoriõiguse direktiivi ümbritsevat arutelu on pisendatud primitiivse tänavakampaania tasemele,“ kirjutab Toom, „Loomulikult kõlab sõnum veenvamalt, kui pakute publikule selle kõrvale klaasikese veini ja infolehte. Kuid antud direktiiv ei ole pelgalt infoleht.“
Meil on kohustus süveneda pakutavate direktiivide sisusse ja kanda tehtud otsuste eest poliitilist vastutust ning vastutustundlikud poliitikud ei tohiks polariseerida arutelu, jagades kolleege "nendeks, kes teavad, mida on vaja teha" ja "rumalateks", kirjutab eurosaadik.
Eriti kui need, keda peetakse rumalateks, on meie enda kolleegid Euroopa Parlamendis, üle 160 organisatsiooni ning üle 200 teadlase.
„Euroopa Parlamendi seinte vahel toimuv "autoriõiguste lahing" („the fight for copyright“) lõhestab Euroopa ühiskonda ning seda ei näe ainult pime,“ jätkab Toom. “ Ja kui meie, istudes mugavas Euroopa Parlamendi MEP Lounge-s, laseme ennast veenda, et valija on naiivne ja ei saa aru, mis on tema jaoks parem, siis valmistame sellega pinnase tulevikus Brexit'i laadseteks olukordadeks: just nii need algavad. Mul on aastatepikkune ajakirjaniku kogemus ning ma tean kindlapeale, et kui teksti ei saa ühemõtteliselt mõista, siis see on kehv tekst, mida tuleb ümber kirjutada. Seejuures pole tähtis, kui tugev on soov teatada võidust "autorite õiguste eest seismisel".“
„Mina kindlasti hääletan vastu ... ja kutsun kolleege üles tegema sama,“ kirjutab Toom saadik oma kolleegidele adresseeritud pöördumise lõpus.