5.juulil 2018 oli Euroopa Parlamendis ajalooline päev: 318 häälega poolt ja 278 vastu saadikud pidurdasid autoriõiguste direktiivi, mis selle pooldajate arvates kaitseks materjalide autoreid ning selle vastaste arvates teeks internetivabaduse olematuks.
Vabaduse pooldajad võitsid - ei tule tsensuuri sotsiaalvõrgustikes, kohustuslikku tasu hüperlinkide eest, trahve „illegaalse“ sisu eest. Võit saavutati sealhulgas tänu eurooplaste poolehoiule. Direktiivi vastase kampaania käigus sai Euroopa Parlamendi liige Yana Toom keskmiselt 2000 e-kirja ööpäevas, arvestamata säutse ja jagatud postitusi võrguvabaduse poolt. Tavalisi kasutajaid võeti kuulda, direktiiv ei läinud läbi.
Autoriõiguste direktiivi saatus oli tänapäevani õnnelik, selle võttis vastu EP Õiguskomisjon, aga kuna saadikutele avaldati enneolematut survet, uskusid paljud, et nad annavad komisjonile rohelise tule, et see (nagu eeskirjad määravad) läheks direktiiviga edasistele läbirääkimistele. Nüüd läbirääkimisi ei tule, septembris toimub uus arutelu. Enne seda saavad saadikud esitada oma parandusi ning muuta asju, mida on vaja muuta, et internet vabaks jääks.