Tasuta õigusabi Yana Toomi büroos said kaheksa kuuga umbes 1000 inimest

04/06/2018

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroos lõpes järjekordne tasuta juriidiliste konsultatsioonide hooaeg. 2017.a septembri algusest kuni käesoleva aasta maikuu lõpuni Inimõiguste Teabekeskuse juristid Jelena Karžetskaja ja Jelena Ežova, kes töötavad bürooga sõlmitud lepingu alusel, andsid s 337 konsultatsiooni, sealhulgas  Narvas, Valgas ja Kohtla-Järvel.

 „Arvestades asjaolu, et konsultatsioonile ilmub sageli mitte üks inimene, vaid mitu, et paljudele õigusliku iseloomuga küsimustele tuleb vastata telefoni teel, võib julgelt väita: õigusabi said umbes 1000 meie riigi elaniku ja projekti algusest 2015.aasta jaanuaris – ligikaudu 3000 inimest,“ täpsustas büroo nõunik Margarita Kornõševa.

Tema sõnul inimesi paneb endiselt kõige enam muretsema eluasemeküsimus, see, kuidas abielluda ja abielu lahutada, vara jagada, pärandada ja kinkida. Ja veel - tööõigus, võlaprobleemid, kindlustusnõuded, kompensatsioonid, kodakondsus ja elamisload, pensionid, puuetega inimeste probleemid uue reformi valguses.

Juristide nõuannete alusel olid ette valmistatud 20 materjali samanimelise rubriigi jaoks, mis on ajalehes „Stolitsa“ üks populaarsemaid.

“Olen kuulnud väidet, et ma olevat korraldanud selliseid tasuta nõustamisi üksnes omaenda PR-i nimel, et see ei ole minu otsene kohustus. Ütlen nii: tagasiside valijatega on väga vajalik asi poliitiku jaoks, kes jõudis karjääritippu ja püüab lahendada teda usaldavate inimeste reaalseid probleeme. Juriidilise konsultatsiooni formaat tundub selliste probleemide lahendamisel kõige sobivamana. Lisaks meie inimestel pole sageli ei raha ega pädevust, et oma õiguste eest seista. Ja aidata neid on püha asi,” kommenteeris Toom.

Uus, viies, tasuta õigusnõustamise hooaeg Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi Eesti büroos algab septembris.

Foto: Kai Stachowiak / publicdomainpictures.net (CCO 1.0)