Yana Toom Euroopa radikaalsemate paremjõudude liitumisest: tugev sümboolne samm, aga...

10/07/2021

Kas Eesti eurosaadikud usuvad Euroopa radikaalsemate paremjõudude liitumisse? Ajaleht Postimehe küsimusele vastavad Eesti eurosaadikud, nende hulgas ka Yana Toom (Keskerakond, Uuenev Euroopa).

"Eks see ambitsioon oli neil algusest pealem moodustada mingi suur euroskeptilise jõud, mis on Euroopa Parlamendis suuruselt teine või kolmas fraktsioon", ütleb Yana Toom. "Nende probleem on, et nad ei väga koostööaltid. Nende sees on tegelikult väga tõsised vastuolud. Kas või näiteks Venemaa suunal – mõni tahab Vene raha, teine ütleb, et Venemaaga ei saa mingil juhul koostööd teha.

Pluss, ma tean, et EPP vaatab pärast seda, kui nad Fideszi välja lõid, ringi, kuidas oma arvu suurendada. Siin oli kuulujutt, et kaks Lega inimest näiteks läheb EPPsse. Isegi, kui neil õnnestub mingisugune suur fraktsioon moodustada, europarlamendi mandaadi teises pooles väga suuri põhimõttelisi seadusandlusi enam reeglina ei tule, nii, et mingit suurt mõju ikkagi oodata ei ole. Kuigi märgiliselt on see tugev sümboolne samm."