Jana Toom Kuku Raadios: praegu ma lihtsalt näen eesmärki ja liigun selle suunas

28/03/2024

Mul on selline omapära, mis tegelikult väga aitab, – selline „Maya Kalender“. Minu kalender lõpeb 9. juuniga (Europarlamendi valimised – toim.). Mida ma teen 10. juunil, mul pole õrna aimu. Praegu ma lihtsalt näen eesmärki ja liigun selle suunas. Ja ma liigun sinna koos Kõlvartiga,“ rääkis 28. märtsil Kuku Raadio saates „Kirillitsas Eesti“ Euroopa Parlamendi liige Jana Toom (Keskerakond).

„Ja ma absoluutselt ei võta Mihhailli rivaalina, vaid võtan liitlasena. Usun, et see on vastastikune. Kogemus näitab seda, et kui me paneme seljad kokku, siis me ületame ootused,” lisas ta.  

Saates analüüsiti hiljutist võimuvõitluse etapi Tallinnas, kui linnapea Mihhail Kõlvart kaotas oma ameti.      

„Olen endine ajakirjanik ja mulle meeldib igasuguste infokildude kogumine,“ jätkas Jana Toom. „Guugeldasin viimaste kohalike valimiste tulemusi Tallinnas: Jevgeni Ossinovski - 829 häält, Pärtel-Peeter Pere - 999, Riina Solman - 764, Marek Reinaas - 1939, Mihhail Kõlvart - 27663. Ja kui ma täna loen Riina Solmani artiklit, kus ta räägib, et Keskerakond kaaperdas linnavõimu, siis ma sügavalt kahtlen, et sellel naisel on mingisugunegi arusaam sellest, kuidas toimib valimissüsteem ja demokraatia.“  

Saatejuht Pavel Ivanov küsis, kuidas selles segases olukorras hakkab käituma Keskerakonna armastaja? “Kuulasin mingit podcasti, kus tuli jutuks Tesla müügistrateegia. Tesla müügieelarve on null. Sest hea toode müüb ennast ise. Tegelikult ma seda siiralt usun. Lähen turule hapukurke ostma ja tean, et kallistan seal 30 inimest. Mitte sellepärast, et mu pilt oli hiljuti Lasnamäe sillal. Küsimus on osaliselt kommunikatsioonis, osaliselt selles, et inimesed sind usaldavad,“ vastas Toom. 

Saates esinesid ka sotsiaaldemokraat Jevgeni Ossinovski ja Eesti 200 esindaja Aleksei Jašin.