Jana Toom: Keskerakonnaga saab kõik korda

28/03/2024

Euroopa Parlamendi liige keskerakondlane Jana Toom usub, et Keskerakonnaga saab kõik korda, aga selleks peab tegema tööd. Nii ta ütles 28. märtsi ETV saates „Terevisioon“

Vaadates uue koalitsiooni moodustajate signaale uudistest, siis Toomi hinnangul hakkab nalja saama, kirjutab ERR. Peamised küsimused on, kuidas need erakonnad koos püsivad ja mis neid ühendab. "Seni ühendas ühtne vaenlane, kes nüüd on eemale tõugatud. Ma ei ole üldse optimistlik, et nad suudavad selle ära teha," sõnas Toom. "Ja kui juhtubki, et uus koalitsioon saab kokku, siis neil ei saa kerge olema, sest nii pädevat ja ühtset opositsiooni Tallinna linn pole näinud."

Ka pealkirjad Keskerakonna hukust ajavad Toomi tema enda sõnul naerma. Ta tõi välja, et Keskerakond on jätkuvalt suurim erakond ja rahastamine käib nagu aasta eest, erakonna esimehe populaarsus peaministrikandidaadina on sama suur kui ametis oleval peaministril. "Olukord on halb, aga kahtlemata pole see katastroof."

Rääkides Keskerakonna jõudmisest praegusesse olukorda möönis Toom, et vigu on tehtud. Aga kui ka Kõlvart tegi midagi valesti, ei suuda Toom seda talle ette heita. "Ta on liiga korralik inimene, ta ei pea läbirääkimisi kellegi selja taga. Kui koalitsioon on olemas, siis ta usub, et see on olemas. Mihhail siiralt üritas uut kultuuri kuidagi juurutada, aga väga ei õnnestunud," kirjeldas Toom.