Yana Toom Kuku Raadios: kõige suurem kukkumine tabas Reformierakonda, mitte Keskerakonda

02/01/2024

“Et homme on Keskerakonna häving - see on soovmõtlemine. Kõige suurem kukkumine tabas teatavasti Reformierakonda, mitte Keskerakonda. Meil on see asi stabiliseerunud, meil on väike, aga stabiilne kasv, meil on uusi inimesi erakonda tulemas, nii et arvan, et kõik on hästi,” kirjeldas 2. jaanuari Kuku Raadio saates “Hommikuraadio” praegust Keskerakonna seisu Euroopa Parlamendi liige, keskerakondlane Yana Toom. 

“Aga meil on teatud grupp inimesi, kes peale kongressi ei suuda kuidagi maha rahuneda ja aktsepteerida seda, mida erakond otsustas. Kui vaadata laiemalt, siis mul on selline tunne, et ühiskonnas on midagi katki läinud, me enam ei aktsepteeri vanu mängureegleid,” jätkas ta. 

Kommenteerides erakonnakaaslase Jüri Ratase hiljutist väljaütlemist, et Yana Toom ei peaks Euroopa Parlamendi valimistel kandideerima, sõnas Toom: „Minu poolt mingit musta kassi meie vahel jooksnud ei ole, peate Jüri käest küsima. Viimast Jüri Ratase väljaütlemist minu suhtes loen niimoodi, et ega need kaks nime ühes nimekirjas olla ei saa. Võib-olla eksin, aga kui poliitik saadab selliseid signaale... Nii kogenud poliitikud väga harva libastavad sellisel viisil, et, oh, ütlesin midagi, aga silmas seda ei pidanud. Aga me mõlemad kandideerime ja mõlemad kuulume ka vastavasse töörühma, mida juhib Jüri ja kus Keskerakond töötab välja valimisplatvormi. Usun, et kui me paneme Jüri Ratasega seljad kokku, siis saame kui mitte kaks mandaati, siis ühe ülitugeva, ja pole vahet, kellele see läheb, see peab olema Keskerakonna mandaat. Aga selle asemel me pöörame teineteisele selja, see ei ole mõistlik. Varsti tuleb meil juhatuse koosolek, istume maha, arutame.”