10. aprillil Euroopa Parlamendi praeguse koosseisu ajal viimases ETV saates “Esimene stuudio” EP saadik Jana Toom tänas kolleege ning lisas: “Järgmises koosseisus me kahtlemata vajame kaitsevolinikku ja tegelikult parlamendis peaks olema ka kaitsekomisjon, see tuleks luua, kui me mõtleme kaitse peale tõsiselt. Euroopa Liit peaks ka tegelema sotsiaalse ebavõrdsusega, mis on julgeoleku risk, ja töötavate inimeste kaitsega.“
Julgeolekust räägiti päris palju. "Ma vaatan seda Venemaa poolt – sõjakulutused kuus protsenti SKT-st, ajaloo madalam töötus - kolm protsenti, majanduskasv 3,6 protsenti. Majandus on sõjajärjel ja kui sul on majandus üles ehitatud sõjatööstusele, sõja lõpetamine pole sinu huvides. Venemaa täistuuridel valmistub sõjaks, aga meil siin kostab nagu lalin, et ah, kas me saame või ei saa. Venemaa toodab aastas kolm miljonit mürsku, USA ja EL koos 1,2 miljonit. Me kuidagi oleme ajaliselt maha jäämas, ma ütleks, et väga kiiresti. See kõik on väga murettekitav. Ma ei tea, mida USA tegema hakkab, aga et Euroopa peab jalad kõhu alt välja võtma – ta pidi tegema seda kaks aastat tagasi –, on selge. Me jäime natuke hiljaks juba," sõnas Jana Toom.
Tema sõnul ta on alati olnud skeptiline Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonide suhtes: “Me näeme, et nad ei tööta. Kaks Vene oligarhi said sanktsioonide alt vabaks mitte sellepärast, et nad on sõja hukka mõistnud, vaid neil on lihtsalt pappi kui muda. Nad palkasid väga head juristid, nüüd nad on puhtad. See pole normaalne. Me peame tegelikult soodustama seda, et raha ja tööjõud tuleks Venemaalt ära, mitte ehitama seina. See on ju rumal. Me peame soodustama, et luksuskaubad läheksid Venemaale, las nad ostavad seal Ferrarisid, mida kõike veel ja meie saame raha ka veel. Meie sanktsioonid sellisel viisil, nagu me need kehtestame, tegelikult ju ei mõju. Nafta hinnalagi ei mõju. Me näeme seda ja me oleme ikka selles vanas kontseptsioonis, leiutame mingeid uusi pakette. Tööjõud ja raha tuleb sealt välja pumbata, mitte vaadata pealt, kuidas oligarhid meid kohtus võidavad."
Euroopa Parlament jõudis lõpuks kokkuleppele oma seisukohtades Euroopa Liidu varjupaigaõiguse ulatusliku reformi osas. Kolmapäeval kiitsid Euroopa Parlamendi liikmed Brüsselis selle reformi raames heaks kõik kümme seadusandlikku algatust.
„Hääletasin selle paketi poolt väga raske südamega, sest mul ei olnud minu valijate mandaati hääletada vastu,” selgitas Jana Toom. “Ise ma seda ei toetaks mingil juhul. Kuueaastaste laste sõrmejälgede võtmine ja muu taoline – see ei ole ok. Migrantide instrumentaliseerimine, mis teeb inimestest mingisugused pappkujud, – see ei ole ok.“
Euroopa Parlamendi telestuudios väitlesid veel Andrus Ansip, Urmas Paet, Marina Kaljurand, Sven Mikser, Riho Terras ja Jaak Madison.