Tänasel Ida-Virumaa tulevikukonverentsil Jõhvis ütles Euroopa Parlamendi liige Yana Toom, et mitmeid asju tuleks piirkonnas teha teistmoodi. Ka seda, mis on seotud õiglase ülemineku toetuse jagamisega.
„Tuleks pikendada õiglase ülemineku tähtaegasid. Tuleks kaotada piirang – kuni 19 miljonit, - sest suurettevõtted ei saa siit suurt midagi. Nad on väga mures. Ja tegelikult oleks aus tunnistada, et kolme aastaga on tehtud köömes võrreldes sellega, mis pidi olema. Ja praegu loota, et tuleb eriesindaja ja lahendab asjad ära, ei ole realistlik,“ sõnas Toom.
„Kui siin käis septembris volinik Ferreira, ütles ta ju Narvas selgelt välja, et nemad näevad Euroopa Komisjoni poolt, et on võimalik pikendada tähtaegasid ja ka anda rohkem raha. Kuid, ütles Ferreira, isegi mahajäänud riigid seda täna ei vaja, aga Eesti on ju liider. See on probleem, et dilemmas, kas olla või näida, Eesti poliitikud valivad alati selle teise poole. Meile meeldib, et meid kiidetakse Brüsselis. Tegelikult asi on hapu ja tuleks seda üles tunnistada,“ arvas Yana Toom.
Küsimusele, mis on tema nägemuse järgi Ida-Virumaa suurim potentsiaal, vastas ta: „Ikka inimesed. Ja see on võib-olla ainuke koht Eestis, kus tegelikult annab teha suuri investeeringuid tööstusesse, sest mentaliteeti „ainult mitte minu koduhoovi“ siin väga ei eksisteeri, selle piirkonna mentaliteet ongi n-ö tööstusalane. Nii et see on väga suur pluss. Ja haridus. Peale Tartu ja Harjumaa siin on kõige suurem kõrgharidusega inimeste protsent, mis iga investori vaatevinklist on väga suur potentsiaal.“
Vaata Delfi videot.