Nälga oodates

08/06/2022

Kas EL saab aidata Ukrainal teravilja müüa ja seeläbi Aafrikas näljahäda ära hoida?

Toidukriis. Ukraina Ülemraada esimees Ruslan Stefantšuk esineb täna Euroopa Parlamendi ees kõnega, sealhulgas Venemaa Musta mere blokaadi ja sellest tulenevalt Ukraina teravilja üle, mis ähvardab Aafrika riike näljahädaga. Euroopa Ülemkogu president Charles Michel mõistis esmaspäeval ÜRO-s hukka Venemaad selle eest, et selle propagandistid süüdistavad teraviljapuuduses Euroopa Liitu, mis väidetavalt "tavapäraselt eksitab rahvusvahelist üldsust", nagu ütles Brüsselis Vene diplomaat. EL on huvitatud Ukraina teravilja jõudmisest Aafrikasse arusaadavatel põhjustel – Aafrika nälg ähvardab humanitaarkatastroofi ja pagulaslainega.

Üks akulaadija kõigile. Kolmapäeval jõudsid EL-i ametivõimud lõplikule kokkuleppele universaalse laadija osas, mis on mõeldud kõigile elektroonikaseadmetele mobiiltelefonidest kõrvaklappideni. Tootjad peavad nüüd varustama selliseid seadmeid USB-C-portidega. Seadus jõustub 2024. aastal, sülearvutitootjatel on veidi rohkem aega.

Migrandid. EL-i esindajate poolt Brüsselis arutusel olev migratsioonipoliitika dokument, kirjutab Politico, ei sisalda nõudeid riikidele migrantide vastuvõtmiseks. Kui riik seda teha ei taha, peab ta poliitikas rahaliselt osalema ehk andma raha riikidele, kes migrante enda juurde majutavad.

Foto: Sergiy Galyonkin / Fickr (CC BY-SA 2.0)