EKP: Euroopa elab inflatsiooni üle

29/03/2022

Milliseid majandusprognoose annab Euroopa Keskpank?

Inflatsioon. "Euroopa peab võib-olla harjuma kõrgete hindadega, kuid lõpuks aurustub peaaegu kogu inflatsioon," ütles Euroopa Keskpanga peasäästja Philip Lane intervjuus Brüsseli ajalehele Politico. Lane on ka veendunud, et paralleele ei saa tõmmata 1970. aastate kriisiga, mil naftaga varustatuse piiramise tõttu tekkis stagflatsioon – ehk samal ajal kasvasid nii inflatsioon kui ka tööpuudus: isegi kui Venemaa jätab meid gaasist ilma, EL leiab aasta lõpuks täiendavad tarneallikad – ja selle episoodi mõju majandusele ei saa olema liiga suur.

Tervishoid. Tervishoiuministrid arutasid Brüsselis reageerimist Ukraina sõjast tingitud humanitaarkriisile. EL-i vastus on Ukraina patsientide ravi Euroopas ning ravimite, vaktsiinide ja meditsiiniseadmete tarnimine Ukrainasse.

Euroopa Parlamendi valimised. Euroopa Parlamendi põhiseaduskomisjon hääletas uue EL-i valimiste seaduse poolt, mille kohaselt võivad ilmuda riikidevahelised nimekirjad – ehk siis kõigile EL-i riikidele ühised kandidaatide nimekirjad.

Foto: European Central Bank / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0)