Kõik Brüsselisse

12/01/2022

Kas Petro Porošenko mõjutab Venemaa ja NATO läbirääkimiste käiku? Kas EL-i riigid lepivad kokku ühises lähenemises rändele?

Aga tagaplaanil... Täna toimuvad Brüsselis Venemaa Föderatsiooni ja NATO tähtsamad läbirääkimised – ja just selle päeva valis oligarh, Ukraina endine president, nüüdseks riigireetmises süüdistatav rahvasaadik Petro Porošenko Brüsselisse tulekuks. Porošenko loodab EL-i pealinnas kohtuda Euroopa ametnikega, et meenutada neile oma kõmulist kriminaalasja – enne kui naaseb järgmisel nädalal Ukrainasse, kus ta vahistatakse. Nagu kirjutab Brüsseli ajaleht Politico, oli raske valida halvimat hetke, et meelde tuletada: Ukraina on endiselt riik, kus oligarhid omavahel kaklevad.

Taas rändelepe. Prantsusmaa soovib EL-i presidendina rändepakti surnud punktist üle aidata - EL-i riikide saadikud Brüsselis arutavad seda täna pärastlõunal. Prantsusmaal on oma strateegia – "kiirusta aeglaselt": tehakse ettepanek kokku leppima sammhaaval.

Roheline Saksamaa. 2021. aastal ei täitnud Saksamaa rohelist eesmärki (CO2 emissioon mitte ainult ei vähenenud – see kasvas 4%), kuid kavatseb tulevikus järele jõuda ja viia taastuvenergia 2030. aastaks 80%-ni. Seni sõltub Saksamaa gaasist, kuid pärast 2030. aastat kavatseb ta kõik vesinikule üle viia.

Foto: Петро Порошенко / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0)