Eelarvelised askeldused

07/12/2021

Milleni on Biden EL-iga jõudnud? Kas Euroopa Parlament annab Prantsusmaale alla? Kas Facebook peab sõna?

Konsultatsioonid EL-iga. Enne kriitilisi kõnelusi Putiniga helistas USA president oma kolleegidele Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias ja Ühendkuningriigis, et koordineerida Venemaa-vastaste karmide majandussanktsioonide ohtu, kui Venemaa Ukrainasse tungib. Ametlikus pressiteates sanktsioone ei mainitud, kuid allikate sõnul neid arutati, sealhulgas Venemaa lahtiühendamist ülemaailmsetest pankadevahelistest sidekanalitest (SWIFT).

Kriitika Prantsusmaalt. Prantsuse ministrid kavatsevad anda Euroopa Parlamendile peapesu selle eest, et see kavatseb järgmisel aastal liiga palju (prantslaste hinnangul) töötajaid palgata – 142 koosseisulist  ja 180 koosseisuvälist, kokku 322 uut halduskohta, mis lähevad EL-i maksumaksjatele maksma kaks miljardit eurot (samas kui kõik Euroopa Komisjoni volinike administratsioonid maksavad 3,7 miljardit eurot). Seda kõike – Euroopa Parlamendi presidendi koha eest peetava võitluse taustal.

Zuckerberg lubab. Facebook-i juht lubas esmaspäeval, et tema suhtlusvõrgustik järgib kõiki EL-i reegleid sotsiaalvõrgustike vallas, sealhulgas desinformatsiooni vastu võitlemise osas.

Foto: Kremlin.ru / Wikipedia Commons (CC BY 4.0)