Kuidas me vaktsineerimise ümber korraldame

23/11/2021

Mida teha uue Covidi lainega? Mida tahab Prantsusmaa?

Jälle koos. EL-i ministrid kogunevad täna Brüsselis, et arutada Euroopa ühiseid meetmeid taas ärganud koroonaviiruse vastu. Päevakavas on kordusdoosid, koroonaskeptikud ja liikumisvabadus. Sel nädalal uuendab EL digitaalse Covid-passi reegleid, kuid uutest piirangutest juttu pole – turismist sõltuvate Hispaania ja Portugali taoliste riikide suhtes. Seetõttu on fookuses inimesed, kes pole (täielikult) vaktsineeritud, Saksamaal on selliseid näiteks kolmandik. Vaktsineerimine on kohustuslik seni vaid Austrias – Saksamaal seda meedet alles arutatakse.

Mida oodata Prantsusmaa eesistumiselt. Brüsselis ilmuv ajaleht Politico kirjutab, mida oodata jaanuaris algavalt Prantsusmaa eesistumiselt EL-is. Pariis püüab muuhulgas kehtestada tollimakse terase, väetiste ja elektri impordile, kui need on toodetud riikides, kus CO2 saastekvootide eest ei pea maksma. Saksamaa on selgelt selle vastu – kardab, et selliste tollimaksude kehtestamisel ei saa vältida kaubandussõda USA ja/või Hiinaga. Prantslased hakkavad nõudma tollimaksude kehtestamist vähemalt Hiina toodetele.

Kuritöö ja karistus. Rootsi eurosaadik paremäärmuslikust parteist Peter Lundgren mõisteti esmaspäeval süüdi samasse erakonda kuuluva naise rindade puudutamises. Lundgreni ootas kaks aastat vangistust, kuid lõpuks sai ta umbes kuue tuhande eurose rahatrahvi.

Foto: Julie Kertesz / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0)