Apple, alistu!

24/09/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Poola, Kataloonia ja nutitelefonide laadimine.

Poola-Valgevene piiril. Neli Valgevenest Poolasse reisinud põgenikku surid alajahtumisse ja kurnatusse. Teavet on väga vähe - Poola ei lase ajakirjanikke ega valitsusväliste organisatsioonide liikmeid (ka Valgevene, kuid see ei üllata kedagi), see-eest saadab sinna vägesid. Kõik see komplitseeris taas Brüsseli ja Varssavi suhteid — jutt käib ikkagi EL-i välispiirist.

Halastamatu õigusemõistmine. Kataloonia endist presidenti Carles Puigdemont arreteeriti täna õhtul Itaalias Hispaania kohtuotsuse alusel. Puigdemont on Euroopa Parlamendi liige, kuid tema parlamendiliikme puutumatus kaotati märtsis.

EL vs. Apple. Euroopa volinik Thierry Breton avalikustas eile ettepaneku muuta mobiiltelefonide laadija ühtseks kogu EL-is: sellel peaks olema uusim USB-C-ühendus. Kõigil laadijate tootjatel on sellised ühendused, välja arvatud Apple.

Kas Renew juht lahkub? Euroopa Parlamendi fraktsiooni Renew Europe juht Dacian Cioloș võitis eile Rumeenia liberaalse partei USR PLUS juhi valimiste esimese vooru. Kui Cioloș saab partei juhiks, tema sõnul lahkub ta fraktsiooni juhi kohalt.

Oleme USA-ga. EL-i ja USA kohtumine tehnoloogiakoostöö küsimustes toimub järgmisel kolmapäeval - nagu plaanitud.

Foto: George Redgrave / Flickr (CC BY-ND 2.0)