Euroopa Komisjoni kasutegur

09/09/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras prioriteedid ja kaubandusliidud.

Meie juurde tuli revident. Euroopa Parlamendi uurimisteenistus avaldas aruande, millest järeldub, et von der Leyeni Euroopa Komisjoni välja kuulutatud 406 algatusest on käivitatud vaid 212: 101 on ellu viidud, 86 on seadusandliku menetluse läbimas, 25 on ummikus. Seejuures rakendatud algatustest (29) kõige enam on seotud majandusega, mitte aga peamise prioriteedi - rohelise kokkulepega.

Eurovõlakirjad. Euroopa Parlament valmistub Ursula von der Leyeni iga-aastaseks sõnavõtuks "Olukorrast EL-is" - Euroopa Komisjoni juht peab selle 15. septembril. Üks põhiküsimusi on see, kas EL-i välisvõlg (eurovõlakirjad) peaks muutuma püsivaks nähtuseks või vaid kriisi aegseks vahendiks. Sotsiaaldemokraatide ettepanek on muuta see alaliseks.

Taaselustades liitu. 29. septembril toimub Pittsburghis EL-i ja USA tippkohtumine, mis on pühendatud Trumpi hävitatud kaubandusliidu taaselustamisele, teatas Euroopa Komisjon täna. EL-i poolel osalevad Euroopa Komisjoni volinikud Margrethe Vestager (konkurents) ja Valdis Dombrovskis (majandus). USA poolel - riigisekretär Antony Blinken ja kõrgemad kaubandusametnikud.

Foto: Raul Mee (EU2017EE) / Flickr (CC BY 2.0)