Kust oodata pagulasi?

06/09/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras välispoliitika.

Raha ja pagulased. Mitmed EL-i riigid on aktiivselt Afganistani põgenike vastu. Sloveenia ja Austria paistavad silma: liidukantsler Sebastian Kurz ütles kohtumisel Serbia peaministriga, et afgaanid "ei tohiks Euroopasse tulla". 10 tuhat Afganistani põgenikku on juba evakueeritud ja EL-i elama asunud. Teisest küljest tähendab pagulaste hoidmine Afganistani naaberriikides EL-i eelarvest maksmist Pakistanile, keda süüdistatakse mitte ainult Talibani aitamises, vaid ka terrorismi toetamises, ja Iraanile, kellelt ka paljud lääneriigid midagi head ei oota .

Sel ajal Aafrikas. Mitu Euroopa volinikku usub, et EL on langenud meedia ohvriks: Afganistani sündmused on kindlasti kohutavad, kuid samas ähvardab meid Aafrikast palju suurem põgenikevoog Mali ja Eritrea konfliktide tõttu. Samal ajal võitlevad Malis Euroopa sõdurid: 3000 prantslast, 1000 sakslast ja 700 inimest teistest EL-i riikidest, sealhulgas Eestist.

Foto: Magharebia / Wikipedia (CC BY 2.0)