Katastroof katastroofi järel

01/09/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras vaktsineerimine ja Afganistan.

Eesmärk on saavutatud. Euroopa Komisjon teatas teisipäeval, et 70% EL-i täiskasvanutest on vaktsineeritud. See ei tähenda, et igas EL-i riigis oleks kõik hästi: Bulgaarias on vaktsineeritud vaid 20% täiskasvanutest, Rumeenias - vaid 32%.

Afganistani katastroof. 18 miljonit inimest, peaaegu pool Afganistani elanikkonnast, vajavad humanitaarabi, iga kolmas afgaan ei tea, mida ta homme sööb, ning prognooside kohaselt jääb üle poole alla viieaastastest lastest järgmisel aastal nälga. See kõik pole EL-i jaoks tühipaljas statistika: Afganistani majanduskatastroof võib kergesti areneda sõjaliseks ja sõjaline katastroof - teiseks ülemaailmseks ümberasustamiseks ja muudeks Euroopa õudusunenägudeks.

EL üritab end lahti osta. Pärast viietunnist kohtumist teisipäeval lubas Euroopa Komisjon Afganistani naabritele kuni miljard eurot selle eest, et nad võtavad vastu pagulasi. Mida täpselt maksame näiteks Iraanile ja Pakistanile, pole täpsustatud.

Foto: neelam279 / Pixabay (Licence)