Tasu pagulaste eest

23/08/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Afganistani puudutavad läbirääkimised.

Konsultatsioonid. Püüdes ennetada Afganistani rändekriisi, EL alustas läbirääkimisi Türgi (Euroopa Ülemkogu juht Charles Michel võttis ühendust Erdoğaniga) ja Pakistaniga - (EL-i välisasjade kõrge esindaja Josep Borrell rääkis välisministri Shah Mehmood Qureshiga). Samal ajal välistas Austria liidukantsler Kurz võimaluse Afganistani põgenikke vastu võtta: "Minu kantsleriameti ajal seda ei juhtu."

Finantsid. Euroopa Komisjoni juht Ursula von der Leyen ütles veel laupäeval, et EL on valmis aitama rahaliselt riike, kes pagulasi ikkagi vastu võtavad. Rahalise abi antakse ka Afganistanile: selleks on 2021. aastal planeeritud 57 miljonit eurot, kuid summat tuleb von der Leyeni sõnul suurendada. Kui palju, selgub lähiajal. Teine asi, et rahastama „režiimi, mis eitab naiste ja tüdrukute õigusi vabadusele, haridusele ja karjäärile,” me ei hakka.

Foto: Kremlin.ru (CC BY 4.0)