Unusta Famagusta

28/07/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras vaktsineerimine ja välispoliitika.

Vaktsineerimine. Teisipäeva seisuga on EL oma varasemad eesmärgid täitnud: 70% täiskasvanud elanikkonnast on vähemalt korra vaktsineeritud, 57% on läbinud kogu vaktsineerimiskuuri. Nüüd on laste ja noorukite kord; Kreekas ja Iirimaal on see juba reaalsus, teistes EL-i riikides veel mitte.

Piiride tugevdamine. Euroopa suurima parlamendifraktsiooni EPP juht Manfred Weber kutsus Euroopa Komisjoni üles sekkuma viivitamatult olukorda Lukašenka ja tema poolt sadade kaupa Leetu saadetud pagulastega, et füüsiliselt tugevdada EL-i välispiiri Leedu ja Valgevene vahel, saata migrandid tagasi ja rakendada ka mistahes sanktsioone, kui need aitavad.

Türgi gambiit. EL hoiatab Türgit, et kui ta realiseerib Küprosel asuva Varosha (Famagusta) kummituslinna taasavamise plaani, mis on vastuolus ÜRO resolutsiooniga, riigile võidakse rakendada sanktsioone.

Foto: Marco Fieber / Flickr (CC BY-NC-ND 2.0)