Hübriidsõda EL-ga

27/07/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras raha ja migratsioon.

Veel kaks kuud. Euroopa Komisjonil kulub veel kaks kuud, et hinnata Ungari taastamiskava, vaadata, kas pakutud lahendustes on korruptsiooni, ja otsustada, kas anda riigile raha. Brüsseli ajaleht Politico kirjutab, et eilsel EL-i rahandusministrite kohtumisel tekkis õiguse ülemuslikkuse põhimõtega seotud riikide koalitsioon - Taani, Soome, Hollandi ja Rootsi, - pluss muret väljendav Saksamaa. Poola osas peaks Euroopa Komisjon otsuse tegema 2. augustil, kuid on võimalik, et ka see lükatakse edasi.

Piiril on rahutu. Leedu peaminister Ingrida Šimonytė palus esmaspäeval Euroopa Komisjoni juhilt Ursula von der Leyenilt toetust ja abi seoses „ebaregulaarse migratsiooniga“ üle Leedu ja Valgevene piiri. Shimonyte sõnul kasutab Valgevene rännet „EL-ga hübriidsõja” vahendina. Leedu on sel aastal vastu võtnud juba 2730 illegaalset migranti, 60% - Iraagist.

Foto: Paul L. Anstine Ii / The U.S. National Archives