Ungarile raha esialgu mitte anda

08/07/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras majandus.

Majanduse taastumine. Euroopa Komisjon uuendas eile oma ELi majanduskasvu prognoosi: tänavu 4,8% (varem oodati 4,5%). Eesti jaoks ennustab Euroopa Komisjon veelgi enam, 4,9%. Märgitakse, et inflatsioon meie riigis aeglustub tööturu aeglase taastumise tõttu ja moodustab sel aastal 2,2% ja 2022. aastal 2,4%.

Esimene pääsuke. Ungari esialgu ei saa ELilt taotletud 7,2 miljardit eurot toetusi, kuid mitte LGBT-vastase seaduse tõttu, mille pärast riiki häbistatakse Euroopa Parlamendis, vaid seetõttu, et Euroopa Komisjoni hinnangul on majanduse taastamise Ungari esitatud kava läbipaistmatu ja võib põhjustada raha mitteotstarbelist kasutust. Brüsseli ajaleht Politico tuletab meelde, et Ungari on juba ehitanud Euroopa maksumaksjate raha eest 5,7 km pikkuse turismimaantee ja luksusliku jalgpallistaadioni... vähem kui 100 tuhande elanikuga peaministri kodulinna lähedale.

Foto: European Economic Forecast. Summer 2021