Teine vöönd ja teine tee

07/07/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Hiina ja Ungari.

Rohkem teekondi! Kuni 2022. aasta märtsini pakub Euroopa Komisjon välja mitmeid infrastruktuuriprojekte, mis ühendavad ELi mitte ainult Aasiaga (erinevalt Hiina superprojektist "Üks vöönd ja üks tee"), vaid ka Aafrikaga (millele on Hiina oma vaateid) ja Ladina-Ameerikaga.

Väärtuste liit. Täna alustavad viis Euroopa Parlamendi fraktsiooni uut rünnakut Ungari ja selle diskrimineerivate LGBT-seaduste vastu. Renew Europe fraktsiooni juht Dacian Cioloş kutsub Euroopa Komisjoni üles lõpetama Ungariga rääkimine ja rakendama selle vastu EL lepingu artiklit 7, mille kohaselt võib riigi ajutiselt ilma jätta mõnedest õigustest "Peame näitama, et Orbán on läinud liiga kaugele," ütleb Cioloş. "Oleme väärtuste liit, olenemata sellest, kas see meeldib Orbánile või mitte."

Pedofiilide vastu. Teisipäeval kiitis Euroopa Parlament heaks seaduse, mis lubab digiettevõtetel järgmise kolme aasta jooksul tuvastada laste seksuaalse väärkohtlemise contenti sisu ja teatada sellest pädevatele asutustele.

Foto: Yauaaisnhaongwaix / Wikipedia (CC BY-SA 4.0)