Inimõigused vs. "kultuurirevolutsioon"

05/07/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Hiina ja ELi kursuse vastased.

Telefonikõne Xile. Täna helistavad ELi juhid Angela Merkel ja Emmanuel Macron Hiina presidendile Xi Jinpingile, et temaga kiireloomulisi küsimusi arutada.

X päev. Teisipäeval esineb Sloveenia peaminister Janez Janša Euroopa Parlamendis ja kohtub Euroopa Komisjoni presidendi Ursula von der Leyeniga. Mõlemad kohtumised on Janša jaoks äärmiselt riskantsed ning nelja eesistumise päeva jooksul on tal õnnestunud juba paljude inimestega tülli minna. Parlamendiliikmed lubavad omakorda rünnata Janšat teravate küsimustega.

EL-i poliitika vastu. Mitmed Euroopa erakonnad allkirjastasid deklaratsiooni, milles lubasid võidelda "ELi poliitilise suuna" vastu. Allakirjutanute seas on kolm valitsevat parteid (Ungari, Poola ja Itaalia omad), samuti Prantsusmaa, Austria, Hispaania ja Itaalia radikaalsed konservatiivid. Poola valitsuspartei juht Jaroslaw Kaczynski ütles, et EL "valmistab ette kultuurirevolutsiooni traditsioonilist Poola perekonna hävitamiseks ja riigi sotsiaalsete struktuuride lammutamiseks."

Foto: Piotr Drabik / Flickr (CC BY 2.0)