Balti riigid tulid hämarusest välja

29/06/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras majandus ja õiguse ülimuslikkuse põhimõte.

Majandus peab olema... Brüsselis toimub täna majandusfoorum, kus arutatakse kõiki eurooplasi puudutavaid olulisi otsuseid: milline näeb välja EL-i majandus pärast pandeemiat?

Julgesime. Pärast eelmisel nädalal toimunud Euroopa Ülemkogu lahingut tunnistas Angela Merkel, et  Ungari LGBT-vastaste seaduste vastu on raske midagi teha, seni kui selle organi otsused nõuavad konsensust: "Mõned riigid ei hakka kunagi hääletama teineteise vastu." Kuid on ka häid uudiseid: Saksamaa suursaadiku EL-i juures Michael Claußi sõnul Ungarile vähemalt anti mõista, et tema tegevus on vastuvõetamatu, enamgi veel,  „julgesid Balti riigid esimest korda astuda varjust välja” tema pihta suunatud kriitikaga. 

Rahu Brexitile! Kahe päeva jooksul võib Euroopa Komisjon kiita heaks Suurbritannia taotletud Põhja-Iirimaale külmutatud liha tarnimise keelu pikendamise. See küll peatab mõneks ajaks "vorstisõja", kuid otsustavad lahingud on veel ees.

Foto: Benreis / Wikipedia (CC BY 3.0)