Salk kõndis mööda kaablit, kõndis kaugelt

22/06/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras Ungari ja Hispaania.

Jalgpall, poliitika ja vikerkaar. UEFA lükkas tagasi Müncheni raekoja taotluse valgustada staadionit vikerkaarevärvidega homme Saksamaa ja Ungari mängu ajal. Vastaspoole seas oli Ungari välisministeeriumi juht Péter Szijjártó, kelle sõnul  „jalgpalli ja poliitika segamine on väga kahjulik ja ohtlik“. Samal ajal arutavad Luksemburgis  EL-i ministrid täna õiguse ülimuslikkuse põhimõtet - ja suuri probleeme sellega Ungaris ja Poolas; Kas EL jõuab selleni, et  ungarlasi ja poolakaid karistuse mõttes eurorahast ilma jätta?

Hukata mitte, armu anda. Täna annab Hispaania valitsus eesotsas peaminister Pedro Sánchezega armu vangidele, kes üritasid 2017. aastal referendumiga Katalooniale iseseisvust anda.

Euroopa kübersalk. Euroopa Komisjon soovib luua uue ühise EL-i kübersalga, mille poole riigid saaksid küberrünnakute puhul pöörduda abi saamiseks - ja mis kajastab neid reaalajas.

Foto: Boyce Duprey / Flickr (CC BY-NC-SA 2.0)