Covid ja turism

07/06/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras reisivabadus ja prantsuse keel.

Kas lasta või mitte? Sel nädalal jätkuvad Euroopa Nõukogu läbirääkimised liikumisvabadusest EL-is. EL-i riigid, kirjutab Brüsselis ajaleht Politico, jagunesid kolme leeri: turismist sõltuvad eelistaksid, et võimalikult palju EL-i riike peetakse riskivabaks; Saksamaa ja Ida-Euroopa on palju ettevaatlikumad; Prantsusmaa ja mitmed teised riigid soovivad nende kahe pooluse vahel mingisugust kompromissi.

C'est la vie, n'est-ce pas? Politico teatel  soovib Prantsuse valitsus asuda rünnakule oma keele nimel: kui Prantsusmaast saab 2022. aasta jaanuaris EL-i Nõukogu eesistuja riik, on kavas pidada kõik koosolekud ainult prantsuse keeles ja kui Euroopa Komisjonist saabub kiri inglise keeles, sellele lihtsalt ei vastata.

15 protsenti. Just sellise rahvusvahelise ettevõtte tulumaksu minimaalse määra osas leppisid laupäeval kokku G7 riigid, sealhulgas kolm suurimat EL-i riiki. Tõsi, see leping ei ole kõigi teiste jaoks seadus. Ja selle maksu kehtestamine võib kõigi ekspertide hinnangul võtta aastaid.