Saate kasumit kõikjalt - makske!

04/06/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras EL versus Ungari ja rahvusvahelised maksud.

Euroopa Parlament nõuab. Brüsseli ajaleht Politico teatab: rühm vasakpoolseid Euroopa saadikuid astub Euroopa Komisjoni vastu, sest see ei karistanud Ungarit ja Poolat õiguse ülimuslikkuse põhimõtete rikkumise eest enne Euroopa Parlamendi määratud tähtaega - 1. juunit.

Muideks Ungarist. Eile kaotas ta hagi Euroopa Parlamendi vastu Euroopa Kohtus, kes  otsustas, et 2018. aastal nõudsid Euroopa Parlamendi liikmed õigustatult Ungari ametivõimude ebademokraatliku käitumise uurimist.

Maailma maksud. Täna ja homme kohtuvad G7 rahandusministrid (sealhulgas EL, Prantsusmaa, Saksamaa ja Itaalia), et arutada ühist lähenemisviisi rahvusvaheliste korporatsioonide kasumi maksustamisele. Tulemuseks peaks olema deklaratsioon koos põhiprintsiipidega, sealhulgas nõue, et ettevõtted maksaksid osalisi makse riikides, kus nad kasumit teenisid. Bideni administratsioon soovib, et maailma saja suurima ettevõtte minimaalne tulumaks oleks vähemalt 15%. Vastutasuks palub USA, et EL kaotaks „digitaalsed maksud“ tehnoloogiagigantide kasumilt; Prantsusmaa sellest taanduda  veel ei kavatse.