Taani riigis on miski mäda

31/05/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras poliitikute järele luuramine.

Strasbourgi ähvardus. Euroopa Parlamendi esimene täiskogu istungjärk Strasbourgis (ja mitte Brüsselis) on kavas üle pika aja juunis, kuid see otsus, nagu arvavad paljud parlamendiliikmed, on tehtud kiirustades: mitme tuhande inimese linnast linna ümberpaigutus tekitab Covidi-ohtliku olukorra . On selge, et see otsus on eelkõige poliitiline: Prantsusmaa pole rahul sellega, et Strasbourg on unustatud.

Meie liitlased. USA eriteenistused on Taani kolleegide abil aastaid luuranud Euroopa poliitikute, sealhulgas Angela Merkeli järele; see oli president Obama ajal - kelle asepresident oli USA praegune president. Kuidas see mõjutab EL-i ja USA juunikuist tippkohtumist? Kokkusattumusel teatab ühisturu volinik Thierry Breton Vilniuses just praegu vajadusest tugevdada üleeuroopalist kaitset (ajendiks sai siiski hiljutine lennuki kaaperdamine Valgevene poolt).