Vähem CO2!

26/05/2021

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi veebisaidi rubriik toob lugejani uudiseid Euroopast ja naabermaadest. Täna on päevakorras heategevus.

Vaktsiin abivajajatele. Eile lõppenud tippkohtumisel EL-i juhid leppisid muu hulgas kokku, et aasta lõpuks annetavad abivajajatele väljaspool EL-i vähemalt 100 miljonit vaktsiiniannust. Peamine koormus langeb nagu tavaliselt Saksamaale, Prantsusmaale (30 miljonit doosi kummaltki) ja Itaaliale (15 miljonit). Tõsi, mõned liidrid arvavad, et kui tegemist on AstraZenecaga, saab EL-i tegevust pidada mitte heategevuseks, vaid katseks vabaneda tarbetu vaktsiini jääkidest põhimõttel "jumal võtku, mis meile ei kõlba." Samal ajal korraldab Belgia kohus täna esimese kohtuistungi kohtuasjas "Euroopa Komisjon  AstraZeneca vastu."

Pärast pandeemiat. Vaadates inimeste tööd pandeemia ajal, teatas Euroopa Komisjon, et sulgeb kümne aasta jooksul poole oma 50 Brüsseli büroohoonest: inimesed töötagu kodus,  ühtlasi  vähenevad ka CO2 heitkogused. Üle 90% Euroopa bürokraatidest on rahul, et kaks või kolm päeva nädalas töötavad kodus.

Kolm tööpäeva. Juuni keskpaik saab olema Bideni jaoks töörohke, kusjuures Euroopas: 14. juunil - NATO tippkohtumine Brüsselis, 15. juunil - EL-USA tippkohtumine samas kohas (esimene selline tippkohtumine pärast 2014. aastat), 16. juunil - Venemaa-USA tippkohtumine Genfis .